Nyelvünkről a kettőskereszt összefüggéseivel
Magyar - Szakrális
Nyelvünk, így ősi írásunk a rovás jelkészlete is több szinten hordozza az információt. A különböző értelmezések és felismerések nem zárják ki egymást.
Az egyén, a család, a nemzet és az emberiség egészséges viselkedési mintáival fogunk találkozni. Egy varázslatos, élő nyelvet vizsgálunk hangi és képi megjelenéseiben. Legyünk türelmesek egymással és a titkok megfejtéseivel kapcsolatosan is! Nyugalmat, figyelmet, fegyelmet és kitartást igényel a több szinten zajló információ-elemzés.
A FiGY-elem és a FeGY-elem nagyon ősi rovás összevonásban találkozik.
Az "F" a körkereszt, és a "GY" mint kettőskereszt adja a királyi jelképek egy részét, az országalmát! (A Nyugalom a hármashalom és az alma szimbolikájának tovább fejtése a hatalmon keresztül mely a KRST összerováson át értelmezendő, de erről később.)
Napfelkelte a világűrbőlAz égig érő fa szimbolikája. A Nap a Föld, és a kelta kereszt jelrendszerén keresztül. A kör közepén ponttal a Nap és a Naprendszerünk jelképe is, egyúttal magában foglalva a Mag és az élet, az élhető terület sávjának bemutatását. A Körkereszt (mint Föld) és a Kör közepén ponttal (mint Nap) a szakrális geometriában is megjelennek, egymással fedésben.
A vizsgálatok során egyszerre több rendszerben mozgunk(!), melyekben a Teremtés ősi ábrázolás-rendszere a szakrális geometria is jelen van! Ezért és amiért az agyműködésről illetve az önálló tudatról (öntudatról, énképről) is szó lesz, meg kell tanulni hosszú távon is összpontosítani! Itt már egyértelműen azt a rendszert is vizsgáljuk melyben benne vagyunk, mi MAGunk vagyunk, létezünk!
Az öntudatunk köti össze a világokat és teremtheti meg az EGységet, egyezséget. Kimondva egyeSséget, összhangba hozva a képzelőerőt és a szót...
Agyunk bizonyos megközelítésben egy szent hármas rendszer. Középen az állatvilágban is megtalálható legősibb részével a hüllőaggyal.
A többszáz-millió évvel ezelőtti ősállatokban is jelen lévő rész köti össze a két agyféltekét és tartalmazza a tobozmirigyet mely a meditációs állapotok kialakulásáért is felelős. Az álom és a vizualizáció is ide tartozik, ülő sólyom alakja van.
A sólyom kitűnő látásáról ismert, ezért méltán hordozza magával a képi gondolkodás, a szárnyaló képzelet szimbolikáját is.Figyeljük meg az ősi egyiptomi ábrázolások adta hasonlóságokat! A talamusz köztiagy az agy középső része tartalmazza az álmok, a meditatív állapot és a vizuális gondolkodásmód alapját képező tobozmirigyet.
Szárnyalni a képzelet világában kiterjedéssel, kitartással tud... Szárnya tárul, térben térül, emlékeket tudatosan és felette, alatta tárol, majd töröl, szükség esetén torol. Egyik szent állatunk a turul. Címerünkben is megjelenik: a hármashalom szimbolikájában található meg, koronájából a kettőskereszt nő az ég felé. A koronás Turul nagy T-vel írandó!
Hármashalom korona és kettőskereszt: koronás Turul; Magyar címer az élet magjával ábrázolva Országalmát alkot. A koronával együtt a hármaskereszt szimbolikáját is bemutatja; Hatalom: A hármashalom részletének megfeleltethető alapok. Élet-magjának megfelelő "hat alomba" foglalva. "A hetedik te magad légy!" A forgó és a vízszintes holdsarló az Aranybullán is megtalálható! A forgó tóruszt illetve tekerőlevelet formál.
A szakrális geometria a pont, a sík és a tér, valamint az Ige és az idő valamint a különböző dimenziók rejtelmeibe vezet bennünket.
Szent Korona kereszt: Születés a negyedik dimenzióba:
A kereszt illetve az egyenlő szárú kereszt a kereszteződés, az Egy pont kijelölésére legalkalmasabb szimbólum. A kettőskereszt már egy szakaszt jelöl. Még csak kiindulási pontot és időt vizsgáljunk képzeletben, a sík és a tér kialakulása időt igényel... Egy szakasz mozgásban van az idővonalon.
Kettőskereszt az aranymetszésnek megfelelően: arany-arány; az ötágú csillag is tartalmazza.
Az apostoli keresztben, vagyis kettőskeresztben foglaltatik az egy tőről eredő elágazás, de a két-tő is ami Egy GYökérről fa-kad. Vö. Tudás fája, Élet fája. Ez a szimbolika megtalálható a Szent Korona Pantokrátor képeken is. Az ítélő Krisztus felé hajlik (mindkét tő) mindkettő. Az égig érnek ezáltal és három világot kötnek össze (alsó, középső és felső világok).
Alsó Pantokrátor - Ítélő Krisztus-ábrázolás a Szent Koronán, kezében magot tart; Szent Korona felső Pantokrátor felülnézeti képe. Ebből a perspektívából csa a koronázást végző személyek láthatták! "Más példázatot is adott eléjök, mondván: Hasonlatos a mennyeknek országa a mustármaghoz, a melyet vévén az ember, elvete az ő mezejében" (Mt 13,31)
A kettőskereszt természetesen az "Égig érő fa" jelképe is. Termése, újrateremtése a Magból ered. Magerő népe a eredendően a Magyar. Ebben az agy EGY működése, a gyarlóság és az agyar megjelenése is kezdetét veszi. Agyunk összetett rendszere hasonlít egy vízszintesen ábrázolt fára, kiterjedt gyökérhálózattal mely a lombkorona tükre. A neuronhálózatot ebben a hasonlatban kis-erek kísérik egészen a levélig. A szent Fa, a Világfa tehát több nagyságrendben értelmezendő. Az emberiség szintjén a mitológiai kiáradással (a Föld elhagyásával) van kapcsolatban és az angyalok háborújával. A lehullott levél az avar (avarok). Minden nagyságrendben értelmezni kell!
forrás: http://www.vilagbiztonsag.hu
A szeretet energiájában,
Gábor Kati
EMF I-XIII. fázis akkreditált kezelő
Jóga a Hálóért tanár
web oldalaim:http://sites.google.com/site/emfkryon/
blog oldalam: http://www.emf-kryon.blogspot.com
EMF nemzetközi oldalai: http://emfbalancingtechnique.com/