Idegen civilizációk jelenléte a Földön egykor és ma
Megválaszolatlan kérdések
Ősi idegenek - Megmagyarázatlan építmények
Ősi Idegenek - Az időutazók
Az időutazás az az elképzelés, miszerint két időpont között tetszőleges irányban megvalósítható utazás - ahhoz hasonlóan, mint mikor a tér két pontja között épségben meg lehet érkezni. (wikipédia)
Üzenet a világűrből (teljes film)
Nem vagyunk egyedül.Erich Von Däniken már több,mint 30 éve tudja ezt.Utazzunk vele térben és időben,fejtsük meg az elődök által itt hagyott jeleket, letűnt birodalmak dicsőséges,kőbe vésett múltját.Istenek az égből,akik utat mutattak az akkori földi civilizációnak,vagy paleoasztronauták,akiket Istenként tiszteltek? Däniken szerint egyértelmű a válasz.
„Isten számára a múlt, a jelen és a jövő egyaránt egyszerre és örökké létező valóság, számára a prófécia nem is előre tudás, csupán tudás, hiszen az Örökkévalónak a jövő éppolyan valóságos, mint a jelen vagy a múlt." (Szent Ágoston)
Aztéknaptár,
vagy Napkő, vagy Csillagkapu?
Az ötből az ötödik világot éljük, és ebből ered egy másik neve is – az Öt Kor kövének azok a régészek hívják, akik szerint a kör központi részén található figura a magukat maxikáknak hívó aztékok napistene, Tonatiuh, és az őt körülvevő négy keretes rész a letűnt korokat szimbolizálja.
Mexikóváros, 1790. december 17. – A főtéren található katedrális felújítási munkálatai során előkerül egy óriási, bazaltból faragott lelet.
(Wikipédia)
Naptár vagy áldozati oltár?
Az egykori Tenochtitlan területéről származó 3,6 méter átmérőjű, 1,22 méter vastagságú, 24 tonnáskorongot a felfedezése óta eltelt 221 év alatt számos névvel illették.
Higgs-bozon
(Higgs-részecske, Higgs-tér, Isten-részecske, Higgs-mechanizmus)
Az elmúlt néhány évtized során fejlesztették ki a részecskefizikusok azt az elegáns elméleti modellt - a standard modellt - amely a természet alapvető részecskéinek és erőinek jelenlegi megértéséhez a keretet adja.
Ennek a modellnek lényeges összetevője egy feltételezett, mindenütt jelenlevő kvantum mező, amely feltehetően felelős a részecskék tömegéért (ez a mező adhat választ arra az alapvető kérdésre miért van egyáltalán arészecskéknek tömege). (wikipédia)
Hadron részecske gyorsító és ütköztető
A nagy hadronütköztető gyűrű. A részecskefizikában hadronnak nevezzük az olyan összetett szubatomi részecskéket, amelyeknek összetevői kvarkok és gluonok.
A Chaco-kanyon vagy Csillagkapu?
Érdekes geológiai képződmény, egyszersmind a korai észak-amerikai indiánok fontos prehisztorikus településterülete.... A kanyon egy homokkő táblahegységben alakult ki a Colorado-fennsíkközelében.
Tengerszint feletti magassága 1890 és 1960 méter közötti.
A kanyon és környéke a chacói kultúra névadója. A kanyonból sugárirányban 640 kmhosszúságú úthálózat indul ki. (http://www.hotdog.hu) Az amerikai indiánok különböző szent területein fennmaradt nyílegyenes ősi vonalak, ösvények és "utak" a földrész legtitokzatosabb monumentumai közé sorolhatók.
A kaliforniai Sierra Nevadában együttvéve 64 km-nyi egyenes útvonal található, amely az azóta kihalt mivók keze nyomát őrzi.
Innen délkeletre bámulatra méltóan egyenes, 9 m széles "utak" futnak össze az új-mexikói Chaco-kanyon felé, amelyeket úgy 1000 évvel ezelőtt az anasazi kultúra népei építettek. A rég letűnt anasaziknak viszont nem voltak sem keréken gördülő járműveik, sem lovaik.
Lélekalagutak a Chaco Canyonban
A Chaco Canyon minden kommunájának volt egy kivája (Pueblo Bonitónak 37.) A kiva kör alakú, gerendatetős, süllyesztett kamra, a közepén tűzhellyel. A tető közepén hagyott lyuk egyrészt a füst elvezetésére, másrészt bejáratként szolgált. A fazekas eszközök és szövőszékek maradványai mutatják, hogy e tevékenységeket a kivákban űzték. Ezen túl talán egyfajta férfiklubként is funkcionáltak, ahol a férfiak alkalmanként elrejtőzhettek a mainál lényegesen matriarchálisabbnak tűnő társadalom szeme elől.A helyi pletykáknál sokkalta több foglalkoztatta a kiva látogatóit. Innen irányították ugyanis az anasazi közösség szellemi életét, az alkalmazott rituálék természete azonban már mindörökre csukott könyv marad számunkra. A fő helyet minden kivában a tűzhely mögött a padlóba vágott kis, kerek lyuk, a sípapu foglalta el. Úgy tartották, az ősök lelke ezen a lyukon át száll fel, így ez volt az érintkezési pont a szellemvilággal. A sípapuval szemben szellőzőakna nyílt a külvilágra. Lélekalagutat jelentő indián neve azonban túlmutat azon a célján, hogy friss levegőt és a tűz fenntartásához kellő mennyiségű oxigént bocsásson be.A kiva föld alatti jellege arra az anasazi hitre utal, mely szerint a föld az életerő forrása. S ha a rituálét megfelelően hajtották végre, látni is lehetett, amint jó szellemek alakjában felszáll a sípapuból. A szellemek ezt követően a lélekalagúton át jutottak ki a külvilágba. Minden bizonnyal nagy jelentősége volt annak, hogy a sípapuból kijövet a szellemeknek először a tűzön kellett áthaladniuk. Miután pedig kijutottak, áldást hoztak a népre és a termésre. (http://www.erdekessegek.hu)A Chaco kultúra egyenes úthálózata, vonalai, épp úgy, mint a Nazca kultúra vonalai , a Föld Ley vonalaihoz kötődnek.
Hopi indiánok – Utah – Arizona
A hopi indiánok, saját mítoszaikban is leírják, hogy Amerika legősibb lakói.
A tudósok egyetértenek abban, hogy az ő településeik a legrégebbiek, melyeket eddig találtak a földrész területén. A hopi nép akárcsak az indián népek többsége harmóniában és békében élt a természettel.
Prófécia
A hopi prófécia szerint, mikor a Kék Csillag visszatér, magával hozza, a tűzet, mely elégeti a negyedik világot, és elveti az ötödik magjait (itt jegyezném meg, hogy a világ most korszakot jelent).
Sokak szerint a Holmes üstökös az a bizonyos csillag, aki mindezt végrehajtja. A tűzet és magot végnek és kezdetnek kell értelmezni, mely azt jelenti, csupán amit a maják is leírtak. Vége a negyedik korszaknak, és elkezdődik az újabb, az ötödik. Bár, a hopik még állítják, hogy a teremtőtől függ, mivel ér véget a negyedik, azaz a mostani kor.
Akárcsak a maják, a hopik is meg vannak győződve róla, hogy katasztrófákkal kezdődik az új kor, de ahogy pár helyen olvastam, ők úgy gondolják, enyhíthetünk ezeken a dolgokon. Szerintem ennek semmi esélye.
A hopi indián prófécia elmond kilenc előjelet, melyek úgy néz ki be is teljesültek.
1. Fegyverek megjelenése:
"Elmondjuk a fehér bőrű embereknek: Pahana visszatérését.
Fehér ember, ez a Föld nem a te tulajdonod, nem lehet azé, aki mennydörgéssel (puska) megöli ellenfeleit."
2. A hintó (fedett szekér, kocsi)
"Amikor a Földünkön hangoskodó, letakart, forgó szerkezetek gördülnek át."
3. Szarvasmarhák a hopi földön
"Furcsa barmok érkeznek, hatalmas számban, olyanok, mint a bölények, de sokkal nagyobb szarvvakkal, és széttapossák földjeinket."
4. Vasútvonalak mennek keresztül a szent földön
"Földünket vaskígyók keresztezik majd."
5. Telefon és villanyvezetékek megjelenése
"Földünket, át-, meg átszelik hatalmas égi pókhálók."
6. Beton és aszfalt utak
"Földünket kőfolyók öntik el, melyek tükrözni fogják a Napot."
7. Olajkutak kitörése
"Hallani fogjátok, amint a tenger, fekete színben tér vissza, és emiatt rengeteg élőlény pusztul el."
8. Indigók korai nemzedéke
Sok fiatalt fogtok látni, akik hosszú hajat viselnek, akár a mi embereink. Idejönnek (tanulni) és megszeretik a mi törzsi (családi) rendszerünket. Arról tanulnak majd tőlünk, hogy hogyan érhetik el bölcsességük útját."
9. A Kék Csillag visszatérése
"Majd meghalljátok a Föld feletti, mennyei lakóhelyeteket, ahogy az, nagy robajjal leszáll.
Úgy jelenik meg számotokra, mint egy Kék Csillag!
Nagyon gyorsan eljön, eljön ez az idő, számotokra is, és a Hopi emberek szertartásai, gyűlései, akkor mind megszűnnek."
Ősi, Anasazi - Hopi indián leletek
Dogonok
A dogonok Mali bandiagarai száraz fennsíkon élnek a XIV. század óta.
Ez a viszonylagprimitív körülmények között élő nép elképesztő csillagászati ismeretekkel rendelkezett már akkor is, és tudását szájhagyomány útján őrizte napjainkig.
A dogonok Sirius gyermekeinek nevezik magukat, és azzal ejtették ámulatba az 1930-as évek elején a francia antropológusokat, hogy mindenféle műszer nélkül olyan bolygók létezéséről beszéltek, amelyek a Földről nem láthatóak, s melyeket csak a 19. század derekán erősítettek meg a csillagászok, különféle számítások alapján. A dogon törzs hiedelemvilágának középpontjában a Szíriusz áll. A barlangrajzok közt szereplő tojás alakú ellipszisről hiszik és állítják, hogy egy keringési pályát ábrázol és az ellipszisen a Szíriuszt ugyanarra a helyre helyezték, ahol az valójában van: az ellipszis széléhez közel eső fókuszpontba, és tudnak a Szíriusz társcsillagáról is, és azt állítják, hogy az 50 éves periódusokban kerüli meg a Szíriuszt. A törzs 50 éves időközönként ünnepli meg az ehhez kapcsolódó "Szigui-ünnep"-et, pompás rituálékkal kísérve.
A dogon papok hiedelme szerint a Szíriusz egyik bolygójáról a távoli múltban kétéltű lények érkeztek a Földre és tanították, információkkal látták el őket. E lényeket Nommo-nak nevezték.
Barlangjuk falán a velük és űrhajójukkal való találkozást is megörökítették.
(wikipédia)
Mahábhárata
A Mahábhárata India talán leghíresebb történelmi eposza.
„Bharata leszármazottainak nagy küzdelme” vagy „Bharata nagy nemzetségének harca”) ősi, mintegy háromezer éves, szanszkrit nyelvűhindu eposz. Mintegy 500 millió hindu számára jelenti a kultúra gyökereit.
Százezer versszakával a világirodalom leghosszabb alkotása, nyolcszor hosszabb mint az Iliasz és az Odüsszeia együttvéve. (wikipédia)
A Mahábhárata nem csak India csodálatos regevilágának a foglalata, hanem egyike az egyetemes kultúra csodáinak: a legmagasabbrendű bölcsesség szent tankönyve, a szellemi felszabadulás útmutatója.
Egyetlen világszemlélet sem közelíti meg annyira a mindenség hatrártalanságát, mint az ős-indiai.
Izgalmas történet, költői elbeszélések, nagyszerűen megrajzolt emberi jellemek, színes mesevilág, mély bölcsesség, magasztosan szárnyaló gondolatok tárháza.
Agilkia
Philae (Agilkia) szigetét Egyiptom gyöngyének is nevezik.
Az Asszuán melletti szent szigeten látható épületegyüttes az ókori Egyiptom egyik legnagyobb és legjelentősebb Ízisz-szentélye,
Az óegyiptomi etimológiában Philae szigetének neve „az idő szigete”, sugallva ezzel, hogy ez a hely újjáteremtette azt az ősvilágot, amikor a Napisten uralkodott a földön.
Ízisz hatalmas templomát a 45 méter széles első pülon (kaputorony) 18 m magas tornyai jelzik.
A pülon domborművein XII. Ptolemaiosz Neosz Dionüszosz (a híres Kleopátra apja) mészárolja le az ellenséget, pontosabban a hadifoglyok feláldozásának hagyományos szertartását végzi el Ízisz, Hórusz és Hathor előtt.
Hórusz Isten
Hathor Istennő
Ízisz, a varázslás istennője az egyik legnépszerűbb egyiptomi istennő, Ozirisz testvére (s egyben felesége!), valamint Hórusz anyja, de a fáraók szimbolikus anyjaként Íziszt nőalakban jelenítik meg, trón szimbólummal a fején.
Íziszt gyakran azonosították Hathorral, a szerelem és az élvezet istennőjével, akit nőalakban vagy tehénként, gyakran mint asszonyt, tehénszarvakkal a fején és napkorongokkal a ruháján ábrázoltak.
Ízisz (Hathor) fia pedig Hórusz volt, az ég sólyomistene, aki bosszút állt feldarabolt atyjáért, Oziriszért, és a Föld ura lett. Hóruszt leginkább sólyom vagy sólyomfejű ember alakjában ábrázolták. A fáraót Hórusz megtestesítőjének tartották. (http://www.nyirseghir.hu)
Belső-Mongólia
Nagy építkezésekA kínai Guo Dasun régész szerint Belső-Mongólia ősi lakói nemcsak hatalmas városokat, hanem kurgánszerű építményeket is emeltek.
Az egyik ilyenre Sicsiazi város Aohan járásában leltek, ahol a sírszerű komplexum három szintre tagolódott. Ennek korát Kr. e. 3000. körülire datálták a régészek.
Az egykori hun területen termékenységi istennőkhöz kapcsolódó templomokat és szobrokat is feltártak, mindez Ulnhad járásból került elő.
A kutatók szerint az építkezések önmagukban is magas társadalmi fejlettségre vallanak, de a temetők szerkezetének vizsgálata után a régészek is egyetértettek egy magasan szerveződött társadalom meglétével.
A sírok elrendezése egy jól működő társadalom benyomását keltette. A feltáruló leletek alapján a neolit városokban fejlett mezőgazdasági termelés és az állattenyésztés folyt. (http://alfahir.hu)
Bolívia
Bolívia történelmében az ősi tiwanaku (tiahuanaco) kultúra rendkívül fontos helyet foglal el.
Tiahuanaco eredete, mind a mai napig komoly viták forrása a történészek között.
Az inkák előtt élt egy fejlett civilizáció az országban, és a fennmaradt hagyományok alapján feltételezhetjük, hogy ez a faj a Titicaca-tóvidékéről származott.
Következtetésünket alátámasztják azok az impozáns építészeti műremekek, melyek ma is állnak, bár sok év múlt el fölöttük.
Az, hogy kik lehettek ezek az emberek, és honnan jöttek, vonzó kutatási téma az archeológus számára – a sötétség birodalma ez, mely messze a történelem határain túl fekszik.
Bármikor is éltek ezek az emberek, és bárhonnan is érkeztek erre a földrészre, csodálatos tudás birtokában voltak! És ami a leglényegesebb, ezt a tudást megosztották az ott élő őslakosokkal!
A rengeteg nyilvánvalóan különleges építmény, melyet már igazán sokan és sokféleképpen közelítettek meg, mind arra mutat, hogy az a fejlett civilizációs tudás, mely Földünk sok részét elérte – egységes jeleket hagyva maguk után – Amerikát sem hagyta ki a sorból. Annak a fejlett civilizációnak, mely szétszórta Földünk felszínén a tudását, nem okozhatott – és nem is okozott - problémát az óceán leküzdése. Földünk számos pontján kőbe vésve találjuk a megörökített ősi tudást.
A Titicaca-tó körüli építmények a világon mindenütt megtalálható megalitikus építészet stílusában készültek.
Itt is ugyanúgy „játszi” könnyedséggel „dobálták”, formálták a köveket, mint Földünk számos pontján.
Puma Punku a Titicaca-tópartján Puma Punku (ez szó szerint annyit tesz, pumakapu)
Puma Punku területén tucatszám hevertek a földön a hatalmas kőtömbök, szanaszét dobálva, mint a gyufaszálak.
Bimini közelében, a Bahamákontaláltak romokat a tengervíz alatt. utak, kőtömbök kerültek elő.
Elég sokan úgy gondolják ez Atlantisz egy része lehetett.
Japán
Jonaguni partjai mentén furcsa képződményre bukkantak Okinavától délre, a japán szigettengerben.
Búvárok fedezték fel a hatalmas leletet, ami arra engedett következtetni, hogy ezt ember kéz alkotta.
A vízfelszín alatt legalább 23 méterrel helyezkedett el és nagy részét benőtte a korall.
Az építmény platója 183 méter hosszú, 137 méter széles és 27,5 méter magas volt.
Olyan volt mint egy lépcsőzetes zikkurat, mely óriási lépcsőfokokból áll. Tiszta, szögletes élei és sarkai voltak, hosszabb csarnokkal is.
Erre fel volt olyan buta - mert más szó nem illik az ilyen emberre -"tudós" aki azt mondta erre, hogy ez természetes képződmény...
Visszatérve az építményhez, piramishoz, boltív is megtalálható volt, megannyi kőtömbökkel együtt.
Becslések szerint az aljzat, amin ez az egész templomkomplexum állt, legalább 8 ezer éve a víz alatt van.
Az évek múlásával egyre többet tártak fel erről a leletről és találtak edényeket, utcákat, lépcsőket, kézművesszerszámokat is.
És bár nem hiszik, hogy ez lenne az egykori Atlantisz, mégis egy fejlett civilizációra utal.
2002-ben felfedeztek egy óriási várost Indiában, a Khambat öbölben a nyugati partok mentén.
Az egész kb. 8 kilométer hosszú, több mint 3 km széles és 36 méterrel terül el a tengerszint alatt.
A radiokarbonos kormeghatározás szerint 9500 éves lehet!
Erre az egészre egyébként egy oceanográfusok találtak rá, amikor hangradarral vizsgálták az öböl szennyezettségét.
Faldarabok, agyagedények, emberi csontok, gyöngyök kerültek elő a lelőhelyről. A kutatók úgy vélik, hogy a várost a jégkorszak végén azaz úgy 10 ezer éve nyelhette el a tenger.
Bolíviában található egy elsüllyedt sziget a Poopo-tóban, ami gyakorlatilag egy belső tenger.
Épületek maradványait találták meg , amik piros, fekete és fehér kövekből épültek.
Valószínűleg vulkáni tevékenység során került a víz alá ez a hely.
Egyébként koncentrikus körök rajzolódnak ki a helyen, amit már a Google Earth segítségével is megtekinthetünk, ámbár ez sem lehet Atlantisz, mert a fennmaradt iratokkal kapcsolatban sok helyen nem egyezik meg a leírásokkal
Málta megalitikus templomai
25000 éves építmények Oroszországban
Titokzatos dolmenek és megalitok a Kaukázusban.
A „dolmenek” – vulkáni kőből épített megalitikus építmények.
Az ókorban jártak itt szkíták és szarmaták is.
Oroszországban, a Kaukázus hegyei közt, nem messze Tzelentzchik, Touapse, Novorossiysk és Sochi városoktól több száz megalitikus emlék található.
Az oroszok dolmeneknek nevezik őket.
Orosz és külföldi régészek még nem jöttek rá, vajon mire használhatták ezeket az építményeket.
Az alábbi képeken és videókon látható megalitok kora 10.000 és 25.000 év a Kykeonweboldalán található információk szerint. Más régészek viszont 4.000 és 6.000 évesre becsüli a korukat.
Szenzációs felfedezés az Urálban
Orosz kutatók egy hatalmas, jávorszarvast formázó sziklarajzra lettek figyelmesek.
Az eddigi kutatások alapján úgy vélik, hogy ez a csodálatos ókori mű évezredekkel megelőzi a dél-amerikai Nazca-vonalakat.
Az orosz-kazak határ közelében, de még orosz oldalon a Zuratkulhoz (Zurat-tó) közel egy hosszúkás pofájú, négy lábú és két agancsú jávorszarvas képére lettek figyelmesek a helyi kutatók, akik nem terepbejárás segítségével, hanem a Google Earth műholdas képek tanulmányozásakor bukkantak a csodálatos alkotásra.
Az állat hossza eléri a 275 métert, amely két amerikai focipálya méretnek felel meg. Az állat északra néz és ábrája jól kivehető a közeli hegygerincről.
A kínai ujgur piramisok és az ősmagyarok |
Amiről még nem hallottál: 250 hatalmas "kínai" piramis
Kína közepén az egyiptomiakhoz hasonló, teljes épségben lévő piramisok tömegét a kínai kormányok éveken át titkolták.
A Google Earth és utazók azonban láthatóvá tették a titkot. A film végén bemutatott bronzszobor állítólag 18.000 éves.
Lehet, hogy újra kell írni az egész történelmet?
Ez a film egyértelműen az ujgurok művének nevezi ezeket az építményeket.
Az Ázsia szívében, a Tarimi-medencében élő ujgurok meggyőződéssel tartják magukat a mi testvéreinknek.
Ha mindez igaz, márpedig az, akkor az egész kora ókori őskultúra kérdéskör felülvizsgálatra szorul. Mégpedig erősen az ősmagyarság javára!
Zimbabwe
Az ország keleti részén lévő romváros, Nagy Zimbabwé, amelyről egyébként maga az ország is kapta a nevét.
A kőépítmények romjai közel 800 hektáron terjeszkednek (innen a “nagy” jelző), de tucatnyi hasonló rom van még országszerte.
A száraz falazással, malter nélkül felhúzott, kőből és nyers téglából rakott épületei eltérnek a régió kulturális hagyományaitól (errefelé általában fából és sárból építkeztek).
A vár legtitokzatosabb épülete a kúp alakú torony, melynek nincsenek ablakai, ajtaja, sem lépcsője. Egyenlőre nem tudják, hogy milyen célból építették.
India
Három barlang található Indiában, a Nagarjuna hegynél: a Vadathi-ka-Kubha, a Vapiya-ka-Kubha, és a Gopi-ka-Kubha.
Két hatalmas szikla között van a Vadathi-ka barlang bejárata
Vapiya-ka barlang
Gopi-ka barlang
Az, hogy kik lehettek, és honnan jöttek azok, akik létrehozták ezeket az építményeket, vonzó kutatási téma az archeológusok számára, mely messze a történelem határain túl fekszik.
Bármikor is éltek, és bárhonnan is érkeztek erre a Földre, csodálatos tudás birtokában voltak, és ami a leglényegesebb, ezt a tudást megosztották az itt élő őslakosokkal!
A rengeteg nyilvánvalóan különleges építmény, melyet már igazán sokan és sokféleképpen közelítettek meg, mind arra mutat, hogy az a fejlett civilizációs tudás, mely Földünk sok részét elérte – egységes jeleket hagyva maguk után – még a tengeren túli földrészeket sem hagyta ki a sorból.
Annak a fejlett civilizációnak, mely szétszórta Földünk felszínén a tudását, nem okozhatott – és nem is okozott - problémát az óceán leküzdése.
Földünk számos pontján kőbe vésve találjuk a megörökített ősi tudást.
A szeretet energiájában,
Gábor Kati
EMF I-XIII. fázis akkreditált kezelő
Jóga a Hálóért tanár